MENU GŁÓWNE
Strona Główna
O klubie
Aktualna Lista Zawodników
Treningi
Grafik zajęć na obiektach
Kontakty
Sponsorzy
Sędziowie
Galeria zdjęć
................................................
I DRUŻYNA
Kadra
III Liga mężczyzn
Punkty zawodników
Puchar Polski woj.Śląskie
................................................
III DRUŻYNA
Kadra
III Liga mężczyzn
Punkty zawodników
................................................
IV DRUŻYNA
Kadra
Liga okręgowa mężczyzn
Punkty zawodników
................................................
spacer
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 63
Najnowszy Użytkownik: wejka
spacer
Galeria zdjęć
spacer
Informacje o Klubie

Uczniowski Klub Tenisa Stołowego „SOKÓŁ” Orzesze

 

Uczniowski Klub Tenisa Stołowego „SOKÓŁ” Orzesze powstał w oparciu o inicjatywę podjętą przez zawodników pełnoletnich oraz rodziców małoletnich zawodniczek i zawodników, a także działaczy istniejącej wcześniej Autonomicznej Sekcji Tenisa Stołowego Miejskiego Klubu Sportowego „SOKÓŁ” Orzesze. W trakcie zebrania w dniu 22.04.2014 roku ukonstytuowało się Zebranie założycielskie, które w drodze kolejnych uchwał utworzyło Uczniowski Klub Tenisa Stołowego „SOKÓŁ” Orzesze oraz powołało do życia stosowne organy tego Klubu, w tym Zarząd (w składzie - Marian Spendel – jako Prezes, Grzegorz Jurowicz i Marek Tkocz – jako Członkowie) i Komisję Rewizyjną (w składzie - Ewa Szola – jako Przewodnicząca, Iwona Kaczanowska i Michał Klejnot – jako członkowie). Uchwalono również Statut nowego Klubu. Zgodnie z § 5 Statutu celami działalności Klubu są: rozwój psychofizyczny, zwłaszcza dzieci i młodzieży, ochrona i promocja zdrowia, rozwój stosunków społecznych, zwłaszcza w zakresie integracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz osiąganie przez zawodniczki i zawodników - członków Klubu - coraz wyższych wyników sportowych.

Aktualnie członkami Zarządu Klubu są:

Marian Spoendel – Prezes,

Grzegorz Jurowicz – członek Zarządu i Skarbnik,

Klaudia Gałaszek – członek Zarządu.

W dniu 9.05.2014 roku Klub został zarejestrowany w rejestrze Uczniowskich Klubów Sportowych prowadzonym w Starostwie Powiatowym w Mikołowie.

UTKS „SOKÓŁ” Orzesze stanowi obecnie w 100 % kontynuację prowadzonej od lat na terenie Orzesza działalności sportowej i rekreacyjnej w zakresie dyscypliny sportu, jaką jest tenis stołowy. W swej działalności faktycznie opiera się zarówno na potencjale sportowym, jak i społecznym (wolontariacie), który wytworzył się przez ostatnie lata funkcjonowania Autonomicznej Sekcji Tenisa Stołowego w ramach MKS „SOKÓŁ” Orzesze.

Nasza działalność w rzeczywistości prowadzona jest na 2 płaszczyznach - ściśle sportowej i rekreacyjnej.

Pierwsza sprowadza się do udziału naszych zawodniczek i zawodników w rozgrywkach drużynowych i indywidualnych organizowanych przez ogólnopolskie i wojewódzkie stowarzyszenia skupiające kluby sportowe, przede wszystkim Polski i Śląski Związek Tenisa Stołowego oraz Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Od przyszłego sezonu zamierzamy się również dodatkowo włączyć w rozgrywki organizowane przez Zrzeszenie Uczniowskich Klubów Sportowych. W ramach rozgrywek drużynowych Klub reprezentuje kilka drużyn. Najwyżej usytuowana jest pierwsza drużyna męska występująca w II lidze (3 szczebel rozgrywek w systemie ogólnopolskim). Nasi zawodnicy 3 rok z rzędu walczą o mistrzostwo tej ligi zajmując miejsca w pierwszej „ósemce”. W poprzednim sezonie zajęli również 4 - najwyższe w historii Klubu - miejsce w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W obecnym sezonie drużyny: II i III walczą w rozgrywkach III ligi (ta druga jako beniaminek) a dwie kolejne drużyny męskie składające się z przeważającej większości z uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych) walczą w sezonie 2014/2015 w lidze okręgowej. Drużyna żeńska, występująca drugi sezon w III lidze kobiet, to także zawodniczki „młodzieżowe” - przede wszystkim uczennice szkół podstawowych, gimnazjalnych, a także jedna - szkoły ponadgimnazjalnej. Także i ich udział w rozgrywkach zaplanowany jest jako element cyklu szkolenia naszych pinpongistek.

Niezależnie od rozgrywek drużynowych, nasze zawodniczki i zawodnicy biorą udział w rozgrywkach indywidualnych liczących się z punktu widzenia walki o mistrzostwo Śląska i Polski. W tym zakresie Klub ma jeszcze większe osiągnięcia. Nasze reprezentantki i reprezentanci to aktualni Mistrzostwie i Wicemistrzowie Śląska w kategorii „młodzik” (odpowiednio - w grze podwójnej i singlowej), finaliści Mistrzostw Polski w tej kategorii (dwóch zawodników) oraz Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych (4 zawodników w kategoriach „młodzik”, „kadet” i „młodzieżowiec”; najwyższe osiągnięcia to miejsca 5 oraz 9 w tych Mistrzostwach). Nadto, jedna z naszych najmłodszych zawodniczek jest obecnie brązową medalistką Mistrzostw Śląska w kategorii „skrzatka”. Grupa naszych zawodników młodzieżowych to medaliści Mistrzostw Śląska Szkół Podstawowych. W tych kategoriach zdobyli oni 4 brązowe medale (w kategoriach klas II dziewcząt oraz klas I, V i VI chłopców). Nasze zawodniczki i zawodnicy, w ramach szkół, do których na co dzień uczęszczają, są aktualnymi indywidualnymi mistrzyniami powiatu mikołowskiego (zarówno w kategorii szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych), brązowymi medalistkami i medalistami (w obydwu kategoriach), jak i mistrzyniami (szkoły gimnazjalne) i brązowymi medalistkami i medalistami w rozgrywkach drużynowych na tym szczeblu oraz finalistami Mistrzostw Województwa Śląskiego. W odbywających się w listopadzie 2014 Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Uczniowskich Klubów Sportowych debiutujący w tych rozgrywkach zawodnicy naszego Klubu zdobyli srebrne i brązowe medale, a w klasyfikacji klubowej zajęliśmy II miejsce.

Warto zauważyć, iż jeden z naszych najstarszych zawodników drużyny trzecioligowej, będący jednocześnie jednym z trenerów dzieci i młodzieży, jest aktualnie wicemistrzem Śląska w kategorii „weteran”.

Niezależnie od wyżej wymienionych form aktywności sportowej dzieci, młodzieży i dorosłych, w ramach naszego klubu działa drużyna amatorów i weteranów, na którą składa się grupa regularnie trenujących tenis stołowy „oldboyów” (niektórzy liczą nawet ponad 70 lat).

Długa płaszczyzna naszej działalności ma charakter rekreacyjny. Organizujemy regularnie otwarte turnieje i festyny tenisa stołowego mające na celu integrację społeczności lokalnej zamieszkującej Orzesze - zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

W całej swej działalności kierujemy się zasadami sportowego wychowania i współzawodnictwa, profilaktyki przeciwuzależnieniowej oraz integracji wszystkich grup wiekowych.

Obecnie w „SOKOLE” czynnie uprawia tenis stołowy 37 zawodniczek i zawodników, a na cotygodniowe zajęcia otwarte dla dzieci i młodzieży przychodzi grupa dalszych ok. 10 osób. W działalność tą zaangażowana jest „społecznie” liczna grupa osób dorosłych, przede wszystkim rodziców i opiekunów najmłodszych zawodniczek i zawodników, a także dwaj radni Miasta Orzesze Współpracujemy ze szkołami podstawowymi i gimnazjalnymi na terenie Orzesza, Stowarzyszeniem Rozwoju Edukacji „Dorośli - Dzieciom” w Orzeszu - Zazdrości oraz Fundacją „Szafa Gra” z Mikołowa. Głównym wsparciem, zwłaszcza finansowym, dla naszej działalności są środki uzyskiwane w ramach wykonywania zadań zlecanych przez gminę Orzesze, a także środki finansowe pochodzące z darowizn sponsorów.

 

 

 

 

 

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
spacer
Najnowsze wyniki
1. II liga 21.11.2014 UKTS SOKÓŁ Orzesze - UKS HURAGAN Sosnowiec - 6:4
2. III liga mężczyzn 26.11.2014 RKS CUKROWNIK Chybie - UKTS SOKÓŁ II Orzesze - 2:8
3. III liga mężczyzn 26.11.2014 UKTS SOKÓŁ III Orzesze - LKS Pogórze - 5:5
4. liga okręgowa mężczyzn 27.11.2014 TKKF RELAX Wodzisław Śl. - UKTS SOKÓŁ IV Orzesze - 8:2
5. liga okręgowa mężczyzn 26.11.2014 UKTS SOKÓŁ V Orzesze - LKS CZARNI Gorzyce - 0:10
6. III liga kobiet 19.11.2014 KTS Mysłowice - UKTS SOKÓŁ Orzesze - 8:2
spacer
Najbliższe spotkania
1. UKTS SOKÓŁ Orzesze (II liga) - 28.11.2014 AKS Mikołów wyjazd
2. UKTS SOKÓŁ II Orzesze (III liga) - 3.12.2014 KS NAPRZÓD II Borucin dom
3. UKTS SOKÓŁ III Orzesze (III liga) - 3.12.2014 UGKS SOKÓŁ Zebrzydowice wyjazd
4. UKTS SOKÓŁ IV Orzesze (liga okręgowa) - 11.12.2014 KS WICHER Wilchwy Wodzisław Śl. dom
5. UKTS SOKÓŁ V Orzesze (liga okręgowa) - 11.12.2014 TKKF RELAX Wodzisław Śl. wyjazd
6. UKTS SOKÓŁ Orzesze (III liga kobiet) - 4.12.2014 ULKTS Pszczyna dom
spacer
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

XRumerTest
21-12-2019
Hello. And Bye.

XRumerTest
18-11-2018
Hello. And Bye.

Corpop34
12-12-2017
[url=http://www.lacabrave
rde.es/redirect.php?url=h
ttp://corpo-sano-it.info/
breastfast-come-funziona-
parere-recensioni-prezzo-
dove-comprare-effetti-col
laterali-dosaggio-farmaci<


Machfaceage
02-12-2017
I want to introduce to you the best Garry's Mod gaming community. [url=http://nexusrp.ru/]Ń
îîáůĺńňâî NexusRP[/url] <a href=http://nexusrp.ru/>Đ
óńńęčé ńĺđâĺđ DarkRP</a>


Gachimceage
13-11-2017
[url=http://nexusrp.ru/]G
MOD STALKER RP Project[/url] [url=http://yousteam.ru/]
STEAM č Origin keys[/url]


Gachimceage
06-11-2017
[url=http://nexusrp.ru/]G
MOD STALKER RP Project[/url] [url=http://yousteam.ru/]
Buy cheap steam keys[/url]


Gachimceage
05-11-2017
[url=http://nexusrp.ru/]G
MOD STALKER RP Project[/url] [url=http://yousteam.ru/]
STEAM č Origin keys[/url]


XRumerTest
17-08-2017
Hello. And Bye.

RichardOr
19-07-2017
tcunzde http://www.progettocarett
acaretta.it/021-scarpe-ni
ke-bianche-femminili.html
http://www.tecnotelservic
e.it/650-air-max-90-essen
tial-black-white-and-dark
-grey.asp


Michaelbut
19-06-2017
sshuili http://www.harlingen-have
nstad.nl/dolce-and-gabban
a-schoenen-dames-marktpla
ats-810.html http://www.elisamurciaart
engo.es/flyknit-racer-081
.php http://www.harlingen-h


Archiwum
spacer

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie