Dobre wyniki w VIII Memoriale im. Andrzeja Grubby
Dodane przez PingPong dnia 13-05-2014
W odbywającym się w dniu 12.05.2014 roku VIII Memoriale im. Andrzeja Grubby w Bytomiu - Szombierkach dobrze zaprezentowały się drużyny Szkół Podstawowych nr 5 (IV miejsce) i nr 2 (V miejsce) w Orzeszu.

Rozszerzona zawartość newsa
Drużyna SP 5 występowała w składzie: Adam Piątek (kl. 5), Wiktoria Cebula (kl. 3) i Weronika Kaczanowska (kl. 4 - wszyscy - MKS SOKÓŁ Orzesze), a drużyny SP 2 w składzie: Daniel Szola (kl. 4), Julia Tkocz (kl. 2) i Mateusz Jadasz (kl. 6 - wszyscy MKS SOKÓŁ Orzesze) oraz Justyna Czyrnia (kl. 2).
W trakcie turnieju bezkonkurencyjna okazała się drużyna ZSS Mysłowice (z klasyfikowanym na 2 miejscu w Polsce w kategorii młodzików oraz mistrzem Śląska - Janem Zandeckim, a także brązową medalistką Mistrzostw Śląska w tej samej kategorii - Zuzanną Grzesińską). Drugie miejsce zajęła drużyna SP 1 z Pszowa. Drużynie SP 5 w Orzeszu zabrakło niestety doświadczenia w walce o III miejsce z faworyzowaną drużyną SP 67 z Katowic, która m.in. ostatnio awansowała do walki o Mistrzostwo Polski Szkolnych Zespołów Sportowych. Niemniej na uwagę zasługują: zwycięstwo A. Piątka z Z. Grzesińską (3:1) oraz wyrównane mecze W. Cebuli i W. Kaczanowskiej oraz J. Tkocz (niektóre wygrane) ze znacznie starszymi rywalami i rywalkami.
Gratulacje dla reprezentantów Orzesza!